HÍREK

Ingyenes bárányhimlő elleni oltás

2016.11.18.

“Zugló 7. számú helyi választókerületének képviselőjeként tájékoztatom Önt, hogy személyes kezdeményezésemre a Budapest Főváros XIV. kerület Zugló Önkormányzatának képviselőtestülete elfogadta a Zugló szociális és gyermekvédelmi pénzbeli, természetbeni támogatásainak és szociális ellátásainak szabályairól szóló 7/2015. (II. 27.) önkormányzati rendelet módosítását. Ennek értelmében 2017. január 1-től az Önkormányzat 100%-os támogatásával kapják meg a bárányhimlő elleni védőoltást a kerületben lakóhellyel rendelkező 1-2 életév közötti gyermekek.

A védőoltás ingyenessé tételére irányuló javaslattal célom a bárányhimlő okozta további egészségre ártalmas szövődmények kialakulásának megelőzése, valamint a kerületi kisgyermekes családok kapcsolódó anyagi terheinek csökkentése volt.

Pécsi Diána

önkormányzati képviselő
Jogi és Ügyrendi Bizottság elnöke”

Elérhetőségeink:

Telefonszám: